Sady – jabloně a slivoně zaujímají výměru cca 4,5 ha. Jedná se o intenzivní sady s kapkovou závlahou, založené v roce 2008 a obhospodařované v režimu „integrované produkce ovoce“.

Integrovaná produkce upřednostňuje šetrné způsoby ošetřování, především biologickou a mechanickou ochranu. Kvalita produkce je mimo jiné garantována pravidelnými rozbory ovoce i půdy akreditovanou laboratoří.

Všechny námi pěstované odrůdy jabloní jsou rezidentní vůči napadení houbovými chorobami (strupovitost a padlí jabloňové), což pozitivně prospívá kvalitě plodů, nám usnadňuje ošetřování a současně omezuje využívání chemické ochrany.

Pěstované odrůdy jabloní

  • Rajka – plody kulovité, barva červená, dužnina krémové barvy, křehká konzistence, navinule sladká chuť, šťavnatá a aromatická, vhodná pro přímý konzum, konzervaci i moštování. Sklizeň koncem září, konzumní zralost od poloviny října.
  • Topaz – plody kulovité, barva zelenožlutá s výrazným červeným žíháním, dužnina krémové barvy, křehká konzistence, navinule sladká chuť, šťavnatá a aromatická, vhodná pro přímý konzum, konzervaci, sušení i moštování. Sklizeň začátkem října, konzumní zralost od poloviny listopadu.
  • Goldstar – plody ploše kulovité, barva zelenožlutá, dužnina bílé barvy, nasládlé chuti, jemná konzistence, více šťavnatá a aromatická, vhodná pro přímý konzum, konzervaci i sušení. Sklizeň začátkem října, konzumní zralost od poloviny prosince.
  • Rubinola – plody ploše kulovité, barva tmavě červené žíhání, dužnina krémové barvy, nasládlé chuti, šťavnatá a aromatická, vhodná pro přímý konzum, konzervaci, sušení i moštování. Sklizeň koncem září, konzumní zralost od poloviny listopadu.

 

Pěstované odrůdy slivoní

  • Hanita – plody střední, protáhle vejčité, dobře odlučitelné od pecky, chuť navinule sladká, aromatická, výborná
    vhodné pro přímý konzum, sušení, zavařování, mražení a pálení. Sklizeň konec srpna.
  • Stanley – plody velké, velmi šťavnaté, sladké, mají výbornou chuť vhodné pro přímý konzum, sušení, zavařování, mražení a pálení. Sklizeň začátkem září.
  • Čačanská lepotica – plody velké oválně vejčité, chuť navinule sladká, aromatická sladká, dobrá vhodné pro přímý konzum, sušení, zavařování, mražení a po dokonalém vyzrání i pro pálení. Sklizeň v polovině srpna.

 

Sady