Ovocné stromy k výsadbě:

JABLKA

Topaz, podnož A2 bez opory, 150 Kč/ks

Rezistentní česká odrůda. odolná pozdním mrazům a má vysoké výnosy. Odrůda plodí velká a kulatá jablka, slupka je pevnější, stejně jako dužnina, která je chutná a sladce navinulá. Sběr provádíme začátkem října, konzumně dozrávají v prosinci a uchovávat je můžeme až do dubna.   

Florina, podnož A2 bez opory, 150 Kč/ks

Rezistentní odrůda z Francie, vyznačuje se dlouhou vegetační dobou a pozdní dobou zrání. Odolná vůči strupovitosti. Plody jsou středně velké, široce kuželovité, slupka je světle žlutá, pokrytá oranžovo červenou barvou ve formě žíhání. Dužnina je pevná, středně zrnitá, šťavnatá a sladce navinulá. Sklizeň začíná v říjnu, konzumace v listopadu. Uskladněné plody vydrží až do března

Remo, podnož A2 bez opory, 150 Kč/ks

Podzimní odrůda s vysokou odolností vůči typickým chorobám jabloní. Plody jsou velké, mají červenou lesklou barvu. Dužnina je křupavá, šťavnatá. Chuť je sladko-kyselá. Konzumní zralost nastává v průběhu září, skladovatelnost je pak do konce října.

 

HRUŠNĚ

Clappova, dvouletá, 150 Kč/ks

Letní odrůda, pocházející z USA,  Plodnost je pozdější, ale velmi hojná a pravidelná. Odrůda je cizosprašná. Plody mají větší až velký, baňatý tvar, zbarvené světle zelenou až žlutou s karmínově červeným líčkem a žíháním. Dužnina je žlutobílá, šťavnatá, rozplývavá, sladce navinulá.  Sklizeň od poloviny srpna

Xenia, dvouletá, 150 Kč/ks

Raně zimní odrůda, velkoplodá. Cizosprašná, středně odolná vůči houbovitým chorobám. Náchylností na mrazy netrpí. Vhodná do všech pěstitelských oblastí. Plody jsou velké, hruškovitého tvaru, slupka lehce nerovnoměrná, pokrytá žlutou, hnědou a zelenou barvou.

 

SLIVOŇ, ŠVESTKA

Stanley, jednoletá s předčasným obrostem, 150 Kč/ks

Vhodná a ověřená do místních podmínek. Samosprašná pološvestka. Tolerantní vůči šárce a s odolností vůči mrazíkům. Plody jsou velké, podlouhlé, k oběma koncům zúžené. Slupka je pevná. Dužnina žlutá, pevná, šťavnatá a od pecky většinou dobře oddělitelná. Chuť je navinule sladká a aromatická. Sklizeň koncem srpna nebo začátkem září.  

MERUŇKA

Goldrich, jednoletá s předčasným obrostem, 200 Kč/ks

Středně raná odrůda. Vysoká a pravidelná plodnost. Není náchylná na nemoci. Velmi dobře odolná vůči mrazu. Meruňka je cizosprašná. Plody jsou velké, tvarově vejčité.

 

BROSKEV

Inka, jednoletá s předčasným obrostem, 150 Kč/ks

Pozdně zrající odrůda. Středně odolná proti mrazu a proti kadeřavosti. Plody jsou velké až velmi velké a oválné. Slupka je tmavě žlutá a pokrytá červeným ruměncem. Dužnina je krémově žlutá, šťavnatá a lehce odlučitelná od pecky. Dozrává kolem 20.srpna.  

 

TŘEŠEŇ

Kordia, dvouletá, 150 Kč/kg

Odrůda z ČR, cizosprašná. Plodnost je vysoká a pravidelná. Odolnost vůči mrazu je dobrá. Plody bývají celkem odolné proti praskání při dešti. Třešně jsou velké, srdčité a protáhlé. 

 

VIŠEŇ

Debreceni Bötermo, dvouletá, 150 Kč/ks

Středně raná odrůda, odolná proti nízkým teplotám i chorobám. Plodnost je brzká, pravidelná a bohatá. Odrůda je samosprašná.

 

ČERNÝ RYBÍZ

Titánia, keř, 50 Kč/ks

Ověřená v místních podmínkách. Bujně rostoucí, středně raná až pozdní odrůda. Plody jsou velké, ploše kulovité až kulovité, hustě posázené na středně dlouhých až dlouhých hroznech. Barva je sytá, černá, s pevnou slupkou. Dužnina má vynikají, sladkokyselou chuť, aroma je jemnější. Plodnost je bohatá, pravidelná. Bobule jsou ideální jak pro přímý konzum, tak pro další zpracování. Sklízíme od druhé poloviny července až do začátku srpna. Rostlina je plně mrazuvzdorná a výrazně odolná vůči chorobám.

 

 

Prodej  po telefonické dohodě na tel.: 602 793 987